Loading...

Üye Ol! Avantajlardan yararlan. BAYİ OL | BAYİ GİRİŞİ 0 850 668 06 41

Transdermal Bant

İsmini sıkça duyduğunuz transdermal bant, 30 yıldan uzun süredir sağlık alanında kullanılan etkili tedavi yöntemidir. Transdermal bandı çok kısa anlatmak gerekirse; deri üzerinden ilaç alma yöntemidir.

Sağlık bandı ve medikal bant gibi farklı isimlerle karşınıza çıkan transdermal bandın kullanım alanları oldukça fazladır. Bu sağlık bandıyla alakalı detaylı bilgi istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Transdermal Bant Nedir?

Toplamda 3 katmandan oluşan bu bant deri yüzeyine yapıştırılarak kullanılmaktadır. Üst tarafta gözle görülen ve ilacın korunmasını sağlayan katman bulunmaktadır. Orta katmanda ise vücuda iletilmek istenen ilaç bulunmaktadır. Tene doğrudan değen alt katmanda ise bandın vücuda yapışmasını sağlayan bölüm bulunur.

Tedavi için kullanılan transdermal bant pek çok hastalık için içeriği değiştirilerek kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı ve etkisini hızlı göstermesi sayesinde tablet şeklindeki ilaçlardan daha çok tercih edilmektedir. Transdermal ilaçlar, hastalığın tedavisine büyük katkılar sağlamaktadır. Bu özelliklerinden dolayı ilaç firmaları transdermal üretimine ağırlık vermeye başlamıştır.

Transdermal Bant Ne İşe Yarar?

Vücuda girmesi gereken ilaçların ağız yolu yerine doğrudan deri üzerinden girmesini sağlayan transdermal bantlar ilaç yutmada zorluk yaşayanlar, tablet kullanamayanlar, iğneden çekinenler için etkili ve kolay bir tedavi yöntemidir.

Yutma zorluğunu ortadan kaldıran transdermal bantlar hızlı ve kolay bir emilim sağlayarak etkisini daha hızlı göstermektedir. Ağız yoluyla alınan ilaçlarda bazı emilim sorunlarına neden olduğundan dolayı ağızdan alınan ilaçlar daha az etkili olabilmektedir. Bu nedenle deri üzerine uygulanan transdermal bantlar etkisini daha hızlı göstermektedir.

Cildin doğrudan emmesiyle birlikte kılcal damarlara ilacı iletmeyi sağlayan transdermal bantlarda enzim eksilmesi ağızdan alınan ilaçlara göre daha az olmaktadır. Bu sayede görülen etki bu sağlık bandında daha fazla olmaktadır.

Transdermal Bant Nasıl Kullanılır? 

Transdermal bantların kullanımı oldukça basittir. Bant formunda olan bu tedavi yöntemini rahatlıkla kendinize uygulayabilirsiniz. Peki kısaca anlatmak gerekirse transdermal bant nasıl kullanılır?

- Transdermal bandı ambalajından çıkarmadan önce eldiven kullanmanız gerekmektedir. Bandın içerisindeki ilaç tabakasının elinize değmemesi önerilir.
- Bandı uygulayacağınız alanda tahriş ya da yaranın olmaması gerekmektedir. Ayrıca bandı uygulayacağınız alanın tüysüz olması gerekir.
- Transdermal bandı uygulayacağınız yeri önce temizleyip sonra da kurutmanız gerekmektedir. Islak ya da temiz olmayan bölgede bandı kullanırsanız tam performansını elde edemeyebilirsiniz.
- Ambalajından çıkarmış olduğunuz transdermal bandı uygulayacağınız bölgeye denk gelecek şekilde yapıştırmalısınız.
- Sağlık bandını bölgeye yapıştırdıktan sonra avuç içinizle 15 – 30 saniye arasında bandın üzerine baskı uygulayarak bölgeye tam olarak yapışmasını sağlamanız gerekiyor.
Ağrı bantları, medikal bantlar, ilaç bandı gibi transtermal bantları yukarıda anlattığımız şekilde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Uygun şekilde kullanılmayan bantların emilim yapması ve kılcal damarlara ilacı iletmesi zor olacaktır.

Transdermal Bant Nerelerde Kullanılır?

TTS teknolojisi ile üretilen bantların kullanım alanları oldukça geniştir. Tedavi istenilen bölgeye yapıştırılması önerilir. Yine üretilen bu bantların kullanım alanları ürün içeriğinde bulunmaktadır. Bu sayede doğru kullanıma sahip olabilirsiniz.

Neden Transdermal Bant Kullanmalıyız?

Neden transdermal bant kullanmalıyız? Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit; etkili bir tedavi yöntemi. Ayrıca ağız yoluyla ilaç kullanımından haz etmeyen hastalar için oldukça kullanışlı ve etkili bir ürün. Fakat transdermal bantların tek özelliği sadece anlattıklarımız değil. Bu sağlık bantları pek çok farklı amaçla kullanılmaktadır.

- Hem takviye hem de tedavi için kullanılabilir.
- Bağışık güçlendirir, kas ağrılarını giderir, baş ağrısını giderir, günlük hayatınızda zinde ve formda tutar, rahat bir uyku uyumanızı sağlar ve daha birçok farklı amaçlarla kullanılabilir.
- Transdermal bantlarda emilim hızının yüksek olmasından dolayı tedavi sürecinizi hızlandırır.
- İlaç kullanımına hassas olan hastalar için kolay kullanımı sayesinde birebirdir.

Transdermal Bantlara Nasıl Sahip Olabilirim?

Transdermal bant kullanımına ihtiyacınız varsa bunu kolaylıkla temin edebilirsiniz. İletişim adresimizden bize ulaşarak hem transdermal banta sahip olabilir hem de bizimle iş ortağı olabilirsiniz. Bantlar ve süreç hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.


Now International | nowintr.com
Now International | nowintr.com
BANKA BİLGİLERİ
QNB FİNANSBANK
HESAP SAHİBİ NOW MEDİKAL SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
IBAN TR07 0011 1000 0000 0112 8121 58
OFFICE IMFORMATION
ESKIŞEHIR OFIS
Address İstiklal mahallesi santral sk Dr Talat İçbilen apt no1/11 Odunpazarı Eskişehir
Description Sipariş sonrası "Ofis Yetkilisi" ile iletişime geçiniz.
KAYSERI OFIS
Address Sahabiye Mh Ahmet Paşa cad no 14 çiçek iş merkezi Kocasinan Kayseri
Description Sipariş sonrası "Ofis Yetkilisi" ile iletişime geçiniz.
ANKARA OFIS
Address GÖKSU MAH 1. İNÖNÜ CAD 9E 114 NUMARA ARZUHALİM KİTAP CAFE ERYAMAN ETIMESGUT / ANKARA
Description Sipariş sonrası "Ofis Yetkilisi" ile iletişime geçiniz.